недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Папис Сисе ќе се “лади” седум натпревари

Barclays Premier League 2014/15 Newcastle United v Manchester United St. James' Park, Barrack Rd, Newcastle upon Tyne, United Kingdom - 4 Mar 2015

Поврзани вести

Напаѓачот на Њукасл, Папис Сисе заработи долга суспензија која ќе трае дури седум меча.

Дисциплинската комисија му изрече казна поради плукањето на Џони Еванс на дуелот против Манчестер Јунајтед, па така Сенегалецот кој постигна 11 погодоци сезонава ќе мора да паузира неколку седмици.

Постапка ќе има и против Еванс, кој пак тврди дека не го плукнал Сисе, иако на снимките се гледа сосем спротивното. Дали стоперот на Јунајтед ќе заработи казна и колкава ќе биде ќе одлучи ФА.

Најчитани вести