петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Парадно дефиле во Градски парк

Duvacki orkestar

Поврзани вести

Градскиот дувачки оркестар при Младинскиот културен центар-Скопје, утре во 11 часот, во Градскиот парк во Скопје, ќе има параден настап. Музичарите од Градскиот дувачки оркестар, свирејќи ќе се движат од Фонтаната „Лотосов цвет“, до летната сцена „Школка“ во близина на поранешниот ресторан „Езерце“.

Оркестарот во рамки на саботното парадно дефиле, еден час ќе ги изведува композициите таканаречени чекорници и делови од најпознатите светски маршови соодветни за ваков тип настапи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести