недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Параглајдерист загина во Охрид

Унгарец на возраст од околу 30-35 години попладнево го загуби животот во Љубаништа, Охрид. Странскиот државјанин летал со параглајдер, по што неофицијално паднал со леталото во водите на езерото.

paraglajderist

Последни вести

Унгарец на возраст од околу 30-35 години попладнево го загуби животот во Љубаништа, Охрид. Странскиот државјанин летал со параглајдер, по што неофицијално паднал со леталото во водите на езерото.

Од охридската полиција за Курир ја потврдија несреќата, истакнувајќи дека смртта кај Унгарецот била констатирана од лекарска екипа.

Портаролот за СВР Охрид, Стефан Димовски за Курир изјави дека во моментов се врши увид, а треба да се утврди дали странскиот државјанин имал проблеми со леталото или смртта била предизвикана од здравствени причини.

Неговиот идентитет се уште не е утврден.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести