четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Парфем наменет за љубителите на цветни мириси

burberi_london

Последни вести

Парфемот на модната куќа Барбери, Лондон Барбери ќе ви биде неопходен доколку сакате да го посетите овој стар и современ град за да го почувствувате неговиот пулс.

barberi_london_2Станува збор за класичен цветен мирис, со мирисни ноти на јасмин во центар. Парфемот се отвара со нежна ружа и нота на „орлови нокти“, заедно со овошни ноти на мандарина. Белото цветно срце вклучува јасмин, цвеќе од Тахити и божур. Парфемот беше креиран во 2006-тата година од страна на Доминик Ропион.

Во рекламните кампањи за парфемот Барбери Лондон се појавуваат актерите Рејчел Вајс и Иоан Груфуд.

Најчитани вести