среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Парфемите „A way“ на Trussardi, наменети за луѓето кои бараат нови хоризонти

trusardi_nasl

Последни вести

За оние кои копнеат по нови хоризонти и нови откритија, Trussardi создаде два нови мириси, еден за неа и еден за него. Двата парфеми на Trussardi на некој начин го опишуваат бескрајното патување, бегството и потрагата по себе.

trussardi_a_wayИталијанскиот бренд Trussardi годинава гo лансираше мирисниот пар A Way for Her и A Way for Him, парфеми посветени на луѓето „кои бараат нови хоризонти“.

Парфемот за жени A Way for her е овошно цветен парфем. Во високите мирисни ноти се вклучени бергамот, бел чај, праска, плумерија, тубероза и јасмин, а во основата се амроксан, ветивер, мошус, сандалово дрво и ванила.

Машката верзија А Way for him e динамичен, мажествен, привлечен парфем во кој се мешаат дрвенести и ориентални овошни мириси. Во високите тонови се нагласуваат мирисите на бергамот, лимон и грејпфрут. Во срцето на овој мошне примамлив, шармантен и харизматичен парфем опфатени се мириси на сончеви акорди, мирис на морски воздух и зелено јаболко, а во основата се наоѓаат пачули, ванила и цветно дрво.

Парфемите се достапни во амбалажа од 30, 50 и 100 мл.

Најчитани вести