среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пари и цигари украдени од продавница во центарот на Скопје

Украдени пари и цигари од продавница во центарот на Скопје

Украдени пари и цигари од продавница во центарот на Скопје

Поврзани вести

2.300 денари и околу 100 кутии разни марки цигари биле украдени вчера од продавницата „Агровита-мак“ на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје.

Како што соопшти денеска МВР, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над вработената, при што и ги одзеле парите и цигарите, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 10.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести