четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пари и златен накит украдени од куќа во Сопиште

krazba2

Поврзани вести

Ограбена куќата на триесет и деветгодишниот Ј.С. од скопско Сопиште.

Од неговата куќа биле одземени 55 илјади денари, 250 евра и златен накит, со што е причинета материјална штета од околу 670 илјади денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести