четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Пари од концесија пријавил како дневен промет

Поврзани вести

Триесет и двегодишниот И.П. од Нов Дојран, кој е сопственик и уравител на „Филишлан“ доби кривична пријава бидејќи изготвил лажни парагон блокови за остварена продажба на риби.

Тој изготвил 23 невистинити парагон блокови за остварена продажба на риби. По ова фискалната каса ја однел за поправка со цел да се изврши промена на фискалната меморија, за да прикрие 466.000 денари уплатени од М.П., согласно договорот за меѓусебна соработка за уплата на третина од вкупниот износ од концесијата за користење на Дојранското езеро, а пријавениот паричните средства ги прикажал како остварен дневен пазар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести