четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Паричката за Бадник, се паднала кај премиерот

Во неговото семсјтво, како што рече, на вчерашната Бадникова вечер паричката паднала кај него.

gruesvki-bozik500

Поврзани вести

Премиерот Груевски денеска присуствуваше на рождествената литургија во Соборниот храм во Скопје. На граѓаните им посака, среќна, бериќетна и успешна година, а воедно посака и најголем број на нови работни места во оваа 2014 година.

Во неговото семсјтво, како што рече, на вчерашната Бадникова вечер паричката паднала кај него.

Mинатата година паричката во семејството на премиерот Груевски заврши кај неговата постара ќерка Анастасија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести