четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Парична каза од 60 милиони евра за Сити и ПСЖ

PARICNI KAZNI

Поврзани вести

Поради непочитувањето на новите правила за финансиски фер-плеј, УЕФА во следните неколку дена и официјално, но само парично ќе ги казни најбогатите клубови во Англија и Франција, Манчестер Сити и ПСЖ.

Најверојатно новите шампиони на Франција и Англија ќе мораат да платат околу 60 мил. евра поради “недомаќинското работење”, а во новата сезона од најпрестижното клупско натпреварување, Манчестер Сити и ПСЖ ќе можат да пријават само по 21 фудбалери, за разлика од останатите клубови кои на своите списоци ќе имаат по 24 фудбалери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести