петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Парично казнети десет лица кои питачеле во Дебар

pitac-520x346

Поврзани вести

Десет возрасни лица се парично казнети откако при полициска акција биле затекнати како заедно со пет малолетни деца питачат на подрајчето на Дебар.

Децата биле однесени во Општата болница во Дебар каде им бил извршен комплетен медицински преглед.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести