среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Парис Хилтон купи куче за 13 илјади долари

paris-hilotn1

Последни вести

Богатата наследничка на ланецот на хотели „Хилтон“ има голем број на домашни миленичиња, а колекцијата ја надополни со ново џуџесто куче.

Кучето се вика Мр. Амејзинг и е големо 6,35 см. Тешко е 33 грама и важи за најмало куче на светот.Купен е во специјална продавница во Канада за 13 илјади долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести