недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Париските џихадисти прогласени за херои

500islamisti-djihad-teroriz

Последни вести

„Херои-џихадисти убија 12 новинари и повредија повеќе од 10, кои работеа во „Шарли Ебдо“. Тоа го направија за да го одмаздат пророкот Мухамед“.

Ова го јави радиото „Ал Бајан“ на групата Исламска држава, кое ги прогласи за херои напаѓачите на сатиричниот неделник „Шарли “Ебдо“, при што загинаа 12 луѓе, а 11 се повредени.

Најчитани вести