среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Париз: Девојката кое со своето момче држеа заложници, избегала

500000000000000000000000os

Последни вести

Жената, за која се смета дека е соучесник во убиството на полицаец во Париз и за држење заложници во супермаркет во Порт де Вансан, во источниот дел од Париз, избегала, соопшти портпаролот на полицијата за Си Ен Ен.

26-годишната Хајат Бумедин дејствувала заедно со терористот-киднапер Амеди Кулибали кој уби четворица заложници во продавницата.

Тој беше убиен при преземањето на полициските сили на продавницата, кога воедно избегала Хајат.

Најчитани вести