сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Парк „Македонија“ се уредува со фитнес справи, детски реквизити, летниковци

Уредувањето на паркот со површина од околу 30.000 метри квадратни започна денеска, а градоначалникот Коце Трајановски информираше дека паркот ќе биде комплетно готов во септември месец.

prk

Поврзани вести

Трим патека со фитнес справи за вежбање, детски реквизити направени од дрво, како и летниковци кои ќе им овозможат уживање на граѓаните, се само дел од содржините кои ќе бидат составен дел од вториот дел на Паркот „Македонија“, покрај булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

Уредувањето на паркот со површина од околу 30.000 метри квадратни започна денеска, а градоначалникот Коце Трајановски информираше дека паркот ќе биде комплетно готов во септември месец.

На терен ќе работат екипите на јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Улици и патишта“, а за реализација на овој проект, Град Скопје од својот буџет одвои околу 15 милиони денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести