недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Паркирал непрописно, па претепал полицаец

stop-policija-500

Последни вести

Во Скопје на бул.„Крсте Мисирков“ поради непрописно паркирање, при обид да биде подигнато возило “мерцедес“ со скопски регистарски ознаки настанала вербална расправија.

Во расправата учествувале униформиран полициски службеник Р.С.(29) и И.С.(31) од с.Елово, по што И.С. физички го нападнал полицаецот удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото.

Лицата се приведени Полициската станица Бит Пазар, против истите по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести