вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Парма остана без својот најдобар фудбалер, Касано го раскина договорот

cassano

Поврзани вести

Иднината на некогаш моќната Парма не делува розово.

Не само што тимот игра многу лошо и се наоѓа закован на последното место на табелата во Серија А, туку има и огромни финансиски проблеми.

Токму поради таквите проблеми, клубот го напушти најголемата ѕвезда во тимот Антонио Касано, кој го раскина договорот со раководството и во моментов е слободен агент.

Според италијанските медиуми, напаѓачот кој забележа 20 настапи за тимот и постигна 5 гола, неможел да најде заеднички јазик со управата кога се финансиите во прашање, па поради шест неисплатени плати спогодбено го поништиле договорот, според кој Касано требаше да остане на Енио Тардини до 2016-та година.


Најчитани вести