вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 39

Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги дискредитира!

Последна во низата реакции и напуштање на политиките на Заев е и партијата на Самка Ибраимоски чиј потпретседател излезе со соопштение на кое најавува растурање на коалицијата и ги повикува Ромите да не гласаат за СДСМ.

Поврзани вести

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и коалиционите партнери да ги пуштат низ вода, пишува Инфомакс.

По оставката на Куновска, Николовски и Сугаревски кој му порача на Заев дека ги изневерил, гласни се и реакциите на тврдокорните опозиционери од новинарската фела и од таканаречениот „граѓански“ сектор, кои буквално беа „коњи за трка“ без кои Заев немаше реално да постигне ништо.

Последна во низата реакции и напуштање на политиките на Заев е и партијата на Самка Ибраимоски чиј потпретседател излезе со соопштение на кое најавува растурање на коалицијата и ги повикува Ромите да не гласаат за СДСМ.

agus_demirovski

Најчитани вести