петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Партијата на Власите дава поддршка за големиот граѓански собир за силна Македонија

partijaaa_vlasi

Последни вести

Партијата на Власите од Македонија како дел од широката коалиција за Подобра Македонија ги повикува сите членови, симпатизери и граѓани на Република Македонија без разлика на национална и верската припадност да присуствуваат на сенародниот митинг за Посилна Македонија кој ќе се одржи на 18. мај во Скопје со почеток во 20 часот.

Со вашето присуство уште еднаш ќе ја потврдите почитта кон бранителите и силата на македонскиот народ и резултатите постигнати на Владата за подобра, просперитетна, стабилна европска Македонија, велат од партијата на Власите.

Најчитани вести