сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Партијата на Вучиќ е на пат да освои апсолутно мнозинство на предвремените парламентарни избори

vucic-aleksandar

Поврзани вести

Српската напредна партија на Александар Вучиќ има највисок рејтинг меѓу партиите во Србија, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

Според анкетата направена од институтот ЦЕСИД , по нарачка на весникот за партијата на Вучиќ би гласале 44 отсто од гласачите. Српската напредна партија, според „Блиц“, е на пат да освои апсолутно мнозинство на предвремените избори, бидејќи има три пати поголем рејтинг од првата партија противник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести