вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Партизан ја преслуша ЦСКА Москава, Мекејлеб поразен од Уникаха

bo-mccalebb-fenerbahce-615x400

Поврзани вести

Кошаркарите на Партизан во драматичен натпревар ја забележаа првата победа во Топ 16 фазата од Евролигата, откако во Комбак арената во Белград славеа над ЦСКА Москва со 73:72.
Херој на триумфот беше Богдан Богдановиќ кој постигна 27 поени, вклучувајќи ги и клучните слободни фрлања на 24 секунди до крајот. Покрај Богдановиќ, добар учинок имаше и Теренс Кинси со 15 поени.

Кај ЦСКА Москва, најефикасен беше Ненад Крстиќ со 27 поени и седум скока.
Фенербахче на Лестер Бо Мекејлеб го претрпе и третиот пораз на третиот натпревар во Топ 16 фазата во Евролигата. Турскиот тим овој пат загуби од Уникаха со 89:75.

Мекејлеб имаше одлична партија но и таа не помогна да се избегне поразот. За 35 минути на паркетот постигна 16 поени, дополнети со 8 асистенции и пет скока.
Во победничкиот тим најдобар беше Зоран Драгиќ со 24 поени, а имаше и три асистенции и два скока.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести