понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Паско Кузман осуден на три, а Бојчевски на седум ипол години затвор

pasko

Поврзани вести

Три години затвор за Паско Кузман, а 7,5 годин за Илчо Бојчевски.

Сите обвинети се прогласени за виновни, но во исто време судот го укина притворот и изрече алтернативни мерки куќен притвор и други мерки кои дополнително ќе бидат соопштени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести