четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пасторе достапен за 20 мил. евра

PASTORE DOSTAPEN ZA 20

Поврзани вести

Раководните лица на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ е во потрага по клуб кој ќе одвои сериозна парична сума за аргентинскиот интернационалец, Хавиер Пасторе.

Младиот играч за врска не ги исполни големите очекувања иако за неговите услуги беа исплатени на Палермо рекордни 40 мил. евра.

Повремениот репрезентативец на Аргентина ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 20 мил. евра, а Пасторе во изминатиот период важеше за голема желба на италијанските калчолигаш Милан и Рома.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести