понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Патнички брод близу Крф побарал помош поради упад на вооружени лица

grcija3

Последни вести

Патнички брод испратил сигнали за помош во близина на брегот на грчкиот остров Крф поради присуство на вооружени лица, јави Грчката телевизија.

Медиумот не даде повеќе детали, но наведе дека во ситуацијата најверојатно се вмешани „нелегални имигранти“.

 

Најчитани вести