петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Патнички воз усмрти едно лице

voz-lokomotiva

Последни вести

Патнички воз усмрти едно лице вчера околу 12:55 часот во Гостивар.

Возот кој сообраќал на релацијата Кичево-Скопје, удрил во Алден Е. (27) од Гостивар. По несреќата Алден бил префрлени во Медицинскиот центар во Гостивар, каде починал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести