сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

ВИДЕО: Патници морале да туркаат авион по писта во Сибир

snoi

Последни вести

Патници на авион на „Сиберија Ер“ морале да излезат од авионот и да го туркаат на температура од минус 52 степени Целзиусови, бидејќи му замрзнал турпот, јавија денеска руските медиуми, пишува МИА.

Оваа необична приказна излезе во јавност откако еден од патниците постави видео на „ЈуТјуб“ на кое се гледа како група патници туркаат авион „Тупољев“ на прекриена со снег писта во сибирски Игарки.

„Ајде“ извикуваат патниците во дебела зимска облека и го туркаат авионот неколку метри по пистата. – Сите сакаме да стигнеме дома, кажува еден од патниците.

Обвинителството за сообраќај во западниот дел на Сибир соопшти дека води истрага за инцидентот што се случил вчера.

Најчитани вести