среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Патнички воз се судрил со автомобил, двајца повредени

Две лица се повредени во сообраќајката во која патнички воз удрил во автомобил „Голф“ на отворената пруга пред стојалиштето Орешани.

133351085

Поврзани вести

Како што соопшти МВР вчера во 7:20 часот на делот од пругата помеѓу Ново Зелениково и Орешани, се случила железничка незгода во која  патнички воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје удрил во автомобил „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки во кое имало две непознати лица.

Двете лица од ударот се здобиле со телесни повреди и со екипа на Итна медицинска помош биле пренесени во Скопје. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје. За време на увидот железничкиот сообраќај од 7:20 до 10 часот бил во прекин.

Најчитани вести