петок, 25 ноември 2016  |  Вести денес: 66

Патник нападнат и ограбен во автобус со број „5“

avtobu-sbr-5

Последни вести

Полицијата јавува за разбојништво во автобусот со број 5 на ЈСП Скопје.

Според информациите, вчера околу 23 часот на улицата кај Рекорд, непознат сторител го нападнал Д.С. од Ресен додека се возел во автобусот и му одзел 29.400 денари.

Од полицијата велат дека трагаат по сторителот.

Најчитани вести