петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Патниот правец Битола – Ресен оспособен за сообраќај

avtopat

Последни вести

Патниот правец А3, Битола-Ресен (обиколница Битола) е оспособен за сообраќај на сите видови на моторни возила. Поставена е соодветна патна сигнализација.

Од ЈП Македонија пат на учесниците во сообраќајот им препорачуваат да ја почитуваат поставената патна сигнлизација.

Најчитани вести