среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Патниот правец Кичево – Охрид кај Пресека затворен за сообраќај

pattt

Последни вести

Патниот правец Кичево – Охрид кај Пресека – Врбјани денеска од 15 часот краткотрајно ќе биде забранет за сообраќај.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека патот ќе биде затворен во период од 30 до 45 минути поради минирање на овој дел од страна на фирмата „Машинокоп“.

Најчитани вести