среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пато сега ќе го облече дресот на Интер

pat

Последни вести

По пауза од неколку години, повремениот репрезентативец на Бразил, Александре Пато, најверојатно повторно ќе заигра во италијанската Серија А, но сега ќе го облече дресот на градскиот ривал на Милан, тимот на Интер.

Брзоногиот напаѓач неколку сезони ги бранеше боите на седумкратниот европски клупски шампион Милан, но поради честите повреди во 2013 година беше продаден на бразилскиот прволигаш Коринтијанс.

Откако не ги исполни големите очеквања, Пато пред неколку месеци беше продаден на Сао Пауло, но италијанските медиуми сега ја форсираат приказната дека агентот на бразилскиот интернационалец веќе неколку дена преговара со сопственикот на Интер, Ерик Тохир.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести