петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Патот во Маврово затворен поради асфалтирање

images

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

Како што информираат од АМСМ денеска од 8 до 16 часот, на патот од село Маврово – Маврови Анови, како и делницата од раскрсницата кон Галичник до хотелот Бистра, ќе биде затворена за сообраќај на сите возила поради асфалтирање. За сообраќај ќе може да се користи алтернативниот пат преку село Леуново.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Напомена дека оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести