сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Патот меѓу Бачко Градиште и Темерина е непрооден

Некои возила слетале од патот во атарите па морала да реагира службата која ги одржува патиштата.

pat

Поврзани вести

Патот меѓу Бачко Градиште и Темерина и понатаму е непрооден. Силниот ветер прави наноси, а автомобилите и камионите пролизгуваат.

Некои возила слетале од патот во атарите па морала да реагира службата која ги одржува патиштата.

И понатаму не се препорачува возење на овој патен правец, посебно не на камионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести