петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Патот Ресен-Битола-Прилеп затворен кај Битола, сообраќајот се насочува низ градот

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по влажни коловози.

102250376

Последни вести

Поради одрони на патот од синоќа во 21:20 часот затворен за сообраќај е магистралниот пат А-3, Ресен-Битола-Прилеп, кај Битола, Сообраќајот се пренасочува низ градот, соопшти Авто Мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини не се бележат подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Најчитани вести