среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Патрик Шварценегер билда мускули со татко му Арнолд

Арнолд Шварценегер на синот Партик јавно му посака среќен роденден и откри дека не само што има син „кој е попаметен од него, туку и посилен“

svarci

Поврзани вести

Патрик Шварценегер, освен што е познат по неговиот татко, славниот актер Арнолд, во јавноста стана познат по кратката врска со пејачката Мајли Сајрус.

Арнолд Шварценегер на синот Партик јавно му посака среќен роденден и откри дека не само што има син „кој е попаметен од него, туку и посилен“.

Во кого сега е вљубен 22-годишниот Патрик се уште не е познато, но со оглед дека медиумската слава расте, веруваме оти така ќе расте и интересот за неговиот љубовен живот.

Засега и тато Арнолд е одлично друштво.

Најчитани вести