четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Патрис Евра чекори по стапките на Немања Видиќ

evra kako vidic

Поврзани вести

Ако им се верува на италијанските медиуми тогаш српскиот интернационалец Немања Видиќ нема да биде единствениот фудбалер кој моментално го носи дресот на Манчестер Јунајтед, а во новата сезона ќе ги брани боите на италијанскиот калчо гигант Интер.

Најтиражниот спортски весник во Италија, “Газета дело Спорт” ја пласираше информацијата дека новиот сопственик на Интер, индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир, ќе успее и во намерата да ги осигура услугите на францускиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра.

Офанзивниот лев бек на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а доколку се пресели на “Џузепе Меаца” и го прифати понудениот 2-годишен договор, Евра ќе си осигура годишна заработувачка од 3 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести