сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Павел Петренко: Се затвараат сите судови во Киев

ukraina parlament protest

Поврзани вести

Пратеникот на украинската опозициска партија „Баткивштина“ соопшти дека сите судови во Киев се затвораат, пренесе „УНИАН“.

„Сето ова се спроведува по наредба од врвот. Ова веќе не е вонредна состојба, туку фактички се повторува ситуацијата од 30-те години на минатиот век, кога се судеја невини луѓе без право на заштита директно во касарните“, изјави Петренко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести