недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 26

„Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има убедлива предност во сите изборни единици во државата на само неколку дена пред изборите. Ова го покажува вториот дел од анкетата на Институтот Павел Шатев. Анкетите на овој институт во минатото се покажаа како едни од најверодостојните.

павел

Поврзани вести

Денешната анализа ги опфаќа резултатите од јавното мислење и рејтинзите на двете најголеми политички партии гледано низ 6-те изборни едници:

anketa-1

anketa-2

Најчитани вести