среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пецаковаки: Потфрливме во одбраната, но вртиме нов лист против Исланд

534159_450577468305226_1228653514_n

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативец Дејан Пецаковски,го остави зад себе стравот поради повредата што го мачи подолго време, одигра храбро и беше најдобар поединец во македонскиот национален тим на дуелот со Унгарија. Но, неговата индивидулана игра остан во сенка на поразот од Унгарците.

„Одиграве квалитетен меч, но за жал тоа не значи премногу кога ќе се претрпи пораз. Ние не одигравме на потребното ниво, особено кога станува збор за одбраната која вообичаено ни е силна страна. Бевме премногу самоуверени по триумфот над Австријците, верувавме дека одново ќе славиме, но се покажа токму спротивното. Имавме лош ден, но мораме да свртиме нов лист и да ги насочиме мислите кон Исланд “ , вели Пецаковски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести