сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пецаковски повторно во Зомимак

Capture-610x341

Последни вести

По една сезона помината во Металург, Дејан Пецаковски се врати во старото јато и потпиша едногодишен договор со екипата на Зомимак М.

Со името на Пецаковски беа врзувани трансфери во Дубаи и во Пелистер, меѓутоа Дејан сепак потпиша за лигашот од Струмица.

Според информациите пласирани на интернет-страницата на Зомимак М, почната е процедурата за негова регистрација и се очекува веќе в сабота тој да го има своето деби против тимот на Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести