четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Педро преминува во Калчото, Интер е неговиот следен тим

pedro

Поврзани вести

Според медиумите во Италија, следната дестинација на Педро Родригез ќе биде Интер.

Крилниот напаѓач на Барселона би можел да продолжи со “нероазурите”, иако за него се заинтересирани неколку екипи од Премиер лигата, пред се Ливерпул и Арсенал.

Евентуалниот трансфер на Педро, кој сезонава настапи само 18 пати за “каталонците” и постигна пет погодоци, би чинел 16.5 милиони евра.

Најчитани вести