понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пехчевец сменил фалс евра во банка

evra

Последни вести

Дваесет и едногодишниот С.А. од село Црник, пехчевско доби кривична пријава поради фалсификување пари.

Во текот на 2014 година, С.А. прибавил фалсификувана банкнота во апоени од 200 евра, која иако знаел дека е фалсификувана на 10.02.2014 година ја пуштил во оптек во банка во Пехчево.

Имено, под изговор дека банкнотата е оштетена му ја дал на шалтерскиот работник, кој истата му ја заменил во денари и му наплатил провизија.

Откако банкнотата била доставена до Дирекцијата за трезорско работење, со експертиза е утврдено дека истата била фалсификувана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести