понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пејачки од Албанија во Тетовски локал без документи

Вчера полицијата во тетовското село Желино во локалот „Ерди босс“, спровеле контрола и при што затекнале три албански државјанки од Кукс кои немале документи и нелегално биле ангажирани како пејачки во локалот.

zora-3

Последни вести

Вчера полицијата во тетовското село Желино во локалот „Ерди босс“, спровеле контрола и при што затекнале три албански државјанки од Кукс кои немале документи и нелегално биле ангажирани како пејачки во локалот. Во локалот биле затекнати уште седум лица од различни градови во македонија кои нелегално работеле во објектот, соопштија од МВР.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести