недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пејачот Емил Арсов повреден во сообраќајка со мотор

На Макфест Емил ќе настапи со песна на Јован Јованов и Елвир Мекиќ, а пред тоа планира да промовира уште една песна која ја изработи заедно со Ерик Фокс и Огнен Неделковски.

download

Поврзани вести

Младиот пејач Емил Арсов  бил непријатно прекинат во подготовките за претстојниот фестивал Макфест, кој ќе се оджи во јуни, пишува порталот „Вистина.мк“

Арсов имал сообраќајка со мотор, при што десната рака му била во  гипс. Сепак повредата не била сериозна.

На Макфест Емил ќе настапи со песна на Јован Јованов и Елвир Мекиќ, а пред тоа планира да промовира уште една песна која ја изработи заедно со Ерик Фокс и Огнен Неделковски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести