четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пејачот на „Прљаво казалиште“ повреден на Пивофест

pejac

Поврзани вести

Покрај убавите работи кои што се случуваат деновиве во Прилеп на „Пивофест”, вчеравечер се случи еден мал инцидент во кој беше повреден пејачот на познатата рок група Прљаво Казалиште.

Имено, по излегување на сцената пејачот сакајќи да биде поблиску до публиката, а невнимавајќи на сцената одеднаш падна од неа на што реагираше обезбедувањето кои му помогнаа на пејачот да стане и да го продолжи концертот. Како и секој професионалец, така и тој, го продолжи настапот како ништо да не се случило и се упати кон публиката пеејќи ги своите големи хитови, пренесува Музика24.

pejac1

Но имајќи ги впредвид годините и падот кој се случи, од страна на организаторот беше повикана Брзата помош кои секогаш навремено ја завршуваат својата задача. Тие во бекстејџот го прегледаа пејачот, а потоа и му ја преврзаа левата рака со што по кратка пауза додека свиреше групата, тој повторно се врати на сцената и го продолжи својот концерт.

Ова е доказ дека ѕвездите секогаш остануваат ѕвезди што и да се случи.

Најчитани вести