Бразил2014,Спорт

Пеле најави нова светска титула во 2018 година

Пеле најави нова светска титула во 2018 година

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Пеле, е убеден дека популарните “кариоки” ќе ја освојат шестата светска титула веќе на селдниот Мундијал во Русија.

“Шестата титула ќе ја освоиме во Русија. Браво за Германија. Секогаш велев дека фудбалот е полн со изненадувања и никој не очекуваше таков резултат, напиша Пеле на својот официјален профил кој го има на познатата социјална мрежа “Твитер”.