недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пеле најави нова светска титула во 2018 година

p

Последни вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Пеле, е убеден дека популарните “кариоки” ќе ја освојат шестата светска титула веќе на селдниот Мундијал во Русија.

“Шестата титула ќе ја освоиме во Русија. Браво за Германија. Секогаш велев дека фудбалот е полн со изненадувања и никој не очекуваше таков резултат, напиша Пеле на својот официјален профил кој го има на познатата социјална мрежа “Твитер”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести