понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пеле призна дека срце го боли

B

Последни вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Пеле, го искорити официјалниот профил кој го има познатата социјална мрежа “Твитер” за да признае дека се уште е во шок поради тешката повреда која ја заработи најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Бразил, Неимар.

“Срце ме боли поради тоа што Нејмар нема да може да ги брани боите на Бразил во продолжението на Мундијалот”, напишал Пеле на Твитер.

Крилниот напаѓач на каталонскиот гигант Барселона има напукнување на третиот лумбален пршлен на ‘рбетот и мора да мирува во следните 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести