понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пеле се плаши од Озил и Милер

Се плашам од Германија, знам дека таму секој фудбалер игра со срце. Најмногу ми е страв од Месут Озил и од Томас Милер. Мислам дека тие двајца се најголема опасност пред секој гол, изјави Пеле.

PELE SE PLASI OD OZIL I MILER

Поврзани вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Пеле, откри дека најмногу го загрижува репрезентацијата на Германија и најмногу стравува од фудбалерот на Арсенал, Месут Озил и од брзоногиот напаѓач, Томас Милер.

„И понатаму, за мене Бразил е најголем фаворит кога е во прашање светската титула. Играме на домашен терен и имаме одличен тим. Сепак, јас имам голем респект кон репрезентацијата на Германија. Германија и Шпанија го имаат најдобриот тим во Европа. Одлично се организирани, имаат по неколку добри фудбалери на секоја позиција. Се плашам од Германија, знам дека таму секој фудбалер игра со срце. Најмногу ми е страв од Месут Озил и од Томас Милер. Мислам дека тие двајца се најголема опасност пред секој гол”, изјави Пеле.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести