четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Пелегрини даде наредба под итно да биде купен Пике

Пелегрини во Пике гледа идеален партнер за капитенот на “граѓаните”, Винсент Компани, но таквиот сензационален трансфер може да биде реализиран само доколку интернационалната групација, Абу Даби, ја исплати ослободителната клаузула во договорот на Пике од 45 мил. евра.

pike

Поврзани вести

Новиот менаџер на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, Мануел Пелегри и понатаму е во потрага по елитен дефанзивец кој ќе биде во можност да ги реши сите проблеми кои ги има со последната линија во неговиот тим.

За време на последниот состанок кој го имал со клупските челници, искусниот чилеански стручњак ги информирал истите дека мораат под итно да испратат официјална понуда за стандардниот првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Џерард Пике.

Пелегрини во Пике гледа идеален партнер за капитенот на “граѓаните”, Винсент Компани, но таквиот сензационален трансфер може да биде реализиран само доколку интернационалната групација, Абу Даби, ја исплати ослободителната клаузула во договорот на Пике од 45 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести