недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Пелегрини демантира дека Агуеро е на пат за Мадрид

Фото: Серхио Агуеро по голот постигнат против Реал (М) во Лигата на шампионите

Фото: Серхио Агуеро по голот постигнат против Реал (М) во Лигата на шампионите

Поврзани вести

Менаџерот на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, Мануел Пелегрини, експресно ја демантираше последната шпекулација пласирана од фудбалските медиуми дека аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро на крајот од актуелната сезона ќе побара да биде продаден на шпанскиот гигант Реал (М).
“Искрено, јас сега ја слушнав оваа шпекулација за Агуеро, Не знам дека има некаков интерес од страна на Реал (М). Мислам дека нема ништо точно во оваа информација. Агуеро со ништо не покажал дека сака да си замине од Манчестер и да се пресели во Мадрид. Исто така Серхио нема никаков проблем со клупските челници. Тој сигурно и во следната сезона ќе игра на “Итихат”, изјави искусниот чилеански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести